OTWARTY TURNIEJ TENISA
STOŁOWEGO
Memoriał im. Henryka Swędzioła

Impreza rozegrana 11.11.2015 r. w dniu Narodowego Święta Niepodległości w Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR w Olkuszu cieszy się bardzo dużą popularnością. Tegoroczna edycja została zadedykowana Panu Henrykowi Swędziołowi współtwórcy imprezy.

Uczciliśmy pamięć znakomitego człowieka, wieloletniego działacza oraz świetnego pedagoga i trenera tenisa stołowego. Podczas uroczystego otwarcia imprezy zostały odczytane wspomnienia o Henryku Swędziole przez zawodnika i mieszkańca Jaroszowca Kacpra Majewskiego. Pani Bożena Krok –
Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oficjalnie otworzyła turniej.

W tym roku do zmagań przy stołach przystąpiło 267 osób (w tym dzieci, młodzież i dorośli). Rozegranych zostało 21 kategorii wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców oraz kobiety i mężczyzn. Turniej został przeprowadzony dla amatorów oraz zawodników stowarzyszonych.

Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii otrzymały dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Powiatowe Zrzeszenie LZS, ULKTS Jaroszowiec oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy.
Sponsorem głównym turnieju była firma Modest z Łodzi.

Bezpieczeństwo uczestników strzegła grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja sędziowska z Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w składzie - Pani Agnieszka Piotrowska oraz Pan Józef Mierzwa.

Najlepszy wynik z naszej liczącej 16 osób drużyny osiągnęła Patrycja Wójcik, która w
kategorii dziewcząt urodzonych w latach 2000-2002 zajęła drugie miejsce.
Bardzo blisko podium była Natalia Hobot zajmując ostatecznie 4 miejsce. Kamil Mirek z kolei był piąty, a pozostali mimo ambitnej walki i usilnych starań zajęli dalsze miejsca.